Bioklimatická pergola Artosi v našem showroomu
Bioklimatická pergola Artosi v našem showroomu V ostravském showroomu jsme pro vás na ukázku postavili bioklimatickou pergolu ARTOSI. Přijďte si ji vyzkoušet. Zajímá mě to
Ovládejte domácnost chytrým telefonem!
Ovládejte domácnost chytrým telefonem! Odkudkoliv již od 5 599 Kč s DPH Zajímá mě to
Zacláníme tam, kde je třeba...
Zacláníme tam, kde je třeba... žaluzie, rolety s motorizací Zajímá mě to
S našimi vraty a motorizací Somfy už nikdy nezmoknete
S našimi vraty a motorizací Somfy už nikdy nezmoknete Nemusíte ani vystoupit z auta ;) Zajímá mě to
žaluzie, rolety s motorizací
žaluzie, rolety s motorizací zacláníme tam, kde je třeba Zajímá mě to
Pohodlný nákup v e-shopu KKdesign
Pohodlný nákup v e-shopu KKdesign Žaluzie, rolety, markýzy a systémy chytré domácnosti
můžete objednávat i v našem e-shopu
Zajímá mě to
Pohodlný a bezpečný domov pod Vaší kontrolou
Pohodlný a bezpečný domov pod Vaší kontrolou Udělejte si život jednodušší Zajímá mě to
Bližší informace
16Čvc.

Vše, co potřebujete vědět o své první markýze

Vše, co potřebujete vědět o své první markýze

Už dlouhé roky instalujeme dobrým lidem markýzy na jejich dvorky, terasy a balkony. Zároveň jsme v oboru opravu ponoření a snažíme se držet krok se všemi novinkami. A právě kvůli těmto skutečnostem pokládáme za svou povinnost, podělit se o své poznatky s vámi. 

Markýzu doma možná dávno máte a rádi byste věděli, jak prodloužit její životnost. Možná o jejím pořízení teprve přemýšlíte a není vám jasné, jak vybrat tu pravou a jak ji správně nainstalovat. Dobrá zpráva: Vaše bloudění je u konce! V tomto manuálu vám poskytneme odpovědi na nejčastější otázky našich klientů.

1.Co to je markýza?

A začneme pěkně od podlahy, pro ty naprosto nepolíbené. Markýza je praktická ochrana před sluníčkem. Jde o textilní stříšku s UV ochranou, nainstalovanou většinou do venkovní zdi. Dokáže uchránit před slunečním žárem vás i vaše blízké tak, abyste si mohli bez starostí užívat volného času a bavit se bez omezení. Když se navíc místo pobytu ve stínu budete chtít slunit, je snadné markýzu srolovat.

2. Kam se markýza hodí?

Markýzu nejlépe využijete v exteriéru, na místech přilehlých k vašemu domu. Její stín tak může osvěžit vaši terasu, dvorek, balkon, lodžii nebo patio. Pokud máte u domu místo, kde se rádi scházíte s přáteli nebo jen tak lenošíte a už vás nebaví neustále zápasit s neforemným slunečníkem, hodí se markýza právě tam! Jako bonus pomůže ochladit i přilehlé místnosti domu.

3. Jak markýzu vybrat?

Pokud jste připravení dopřát si pod markýzou zaslouženého odpočinku, ale ještě žádnou nemáte, měli byste vzít v úvahu sílu větru, které bude markýza na vámi vybraném místě vystavena. V případě, že by zde měla čelit silnějším poryvům, doporučujeme vybrat nějakou robustnější markýzu s pevnější konstrukcí. 

K nejlevnějším typům markýz patří markýzy otevřené. V případě, že byste pro srolovanou markýzu chtěli mít spolehlivější ochranu, doporučujeme sáhnout po některé z markýz , které srolovanou látku schovají do bezpečí před přírodními vlivy.

 Markýza dodá vaší terase chládek a pohodu.

4. Chytrá markýza?

Dnešní možnosti automatizace markýz se přibližují někdejším sci-fi představám o chytrých domech. Jistě, můžete si vystačit s manuálním ovládáním páčkou (případně dálkovým ovládáním jejího elektrického motoru), ale představte si markýzu, která vám tak trochu čte myšlenky a v závislosti na počasí a denní době se vysouvá nebo zasouvá a připravuje vám tak sama od sebe nejpříjemnější možné klima. Přesně tohle je možné už dnes například díky technologii Somfy!

5. Jak ji nainstalovat?

Markýzu si zvládnete namontovat i svépomocí podle přiloženého návodu. Je možné ji instalovat do většiny zdí. Markýzu je ale možné připevnit i ke stropu (například zespodu balkonu) nebo do krovu převisu stěny. Pokud byste si montáží markýzy nebyli jistí, v KK Design vám celou instalaci markýzy rádi zajistíme. 

6. Bezpečnost - na co dávat pozor

Při dešti, silnějším větru nebo bouřce je potřeba markýzu ihned zatáhnout. Jak voda, tak poryvy větru mohou způsobit nadměrné zatížení konstrukce. V ideálním případě by tak markýza měla být zatažená vždy, když není nikdo doma. Ačkoliv by vás asi v zimním období nenapadlo používat markýzu, dejte si pozor i na sníh a mráz, které by rozvinutou markýzu poškodili téměř jistě. Je také zapotřebí konstrukci odmontovat v případě, že se v místě instalace rozhodnete provádět nátěry nebo opravy fasády. 

7. Jak o markýzu správně pečovat?

Markýza nevyžaduje žádnou složitou péči. Díky kvalitní impregnaci neulpívají na látce nečistoty, a textilie tak má do jisté míry samočistící schopnost. Jinak je možné markýzu pravidelně impregnovat běžně dostupnými prostředky. 

Čistit ji můžete jemným kartáčováním, případně luxováním. Nemusíte se bát použít ani běžné čistící prostředky, například roztok vody a mýdla v pokojové teplotě. Jen pozor na agresivní chemické přípravky a tvrdé mechanické kartáče. Pokud byste byli v pokušení postarat se o markýzu podobně drsnými metodami, připravte se na to, že to její látka nebude snášet dobře.

Poskytovat lidem perfektní markýzy nás baví a v případě, že byste v této věci potřebovali s čímkoliv poradit, klidně se na nás obraťte. Můžeme vám pomoci s výběrem, zkontrolovat místo, na které se markýzu chystáte upevnit a pomůžeme i s její instalací.


Partneři naší společnosti K&K design

Nezávazná poptávka

Předmět:*
Jméno:*
Příjmení:*
Telefon:
E-mail:*
Firma:
Město:*
Dotaz:
Email:
Varování

Zavřít

Tyto internetové stránky používají soubory cookie Více informací zde.

Souhlasím